7 Ogólnopolski Dzień Marzeń, który odbył się 16 maja 2015 w Poznaniu można spuentować formułą 4 w 1.

Badania profilaktyczne + edukacja dla rodziców + festyn dla dzieci + spełnienie marzenia.

Lekarze z Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu pod kierownictwem prof. Jacka Wachowiaka przebadali 50 dzieci. Dla rodziców przygotowano niezwykle interesującą prezentację o symptomach chorób nowotworowych, których nie wolno im przeoczyć i lekceważyć.
www.nowotwory-u-dzieci.pl

Atrakcyjne animacje umiliły dzieciakom czas spędzony na Dniu Marzeń. Malowano dziecięce buźki, rysowano marzenia, testowano znajomość języka angielskiego, wspinano się na wysokość 10 metrów pod okiem i przy pełnej asekuracji poznańskich strażaków, maszerowano na szczudłach, można było uczestniczyć w różnych grach przestrzennych i zabawach zręcznościowych, sklejano etui na telefony czy zakładki z kolorowego filcu, wszechstronnie badano dziecięce pluszaki w Szpitalu Pluszowego Misia. Energia i pomysłowość naszych małych gości zostały sprawdzone w licznych konkursach i szczodrze nagrodzone.

Wzruszenie i uśmiech towarzyszyły spełnieniu marzenia 6-letniego Ksawiera. Chłopiec otrzymał wymarzony tablet. Najpierw jednak zmierzył się z niełatwymi zagadkami i zadaniami.

 

 

Podziękowania dla: