16 maja 2015 r. odbyła się 7. edycja Ogólnopolskiego Dnia Marzeń. Akcji przyświeca szlachetny cel, jakim jest propagowanie profilaktyki nowotworowej u dzieci. Bydgoski oddział Fundacji „Mam Marzenie” świętował ten wyjątkowy dzień w Galerii Pomorskiej.

Przygotowania rozpoczęliśmy już wiele tygodni wcześniej, aby wszystko poszło po naszej myśli. Jak co roku, zorganizowaliśmy wiele występów i atrakcji, w szczególności dla najmłodszych, bo to właśnie oni byli dla nas najważniejszymi widzami. Impreza rozpoczęła się o godz 12:00 i poprowadziły ją nasze wolontariuszki – Basia i Gosia, które powiedziały kilka słów na temat fundacji i Dniu Marzeń. Po krótkim wstępie rozpoczęły się występy. Jako pierwsi zaprezentowali się mali tancerze ze Studio Tańca Bailamos Karoliny i Roberta Linowskich. Na początku przedstawili wdzięczny balet, a po nim żywiołowo zatańczyli hip-hop. Wszyscy byli pod wrażeniem umiejętności i zaangażowania, jakie musiały włożyć w występ dzieci. Następnie odbył się pokaz kendo – sztuki walki japońskich samurajów. Z początku zamaskowani wojownicy wzbudzali niemały postrach widowni, lecz sytuacja uległa całkowitej zmianie, gdy do akcji wkroczyły dzieci. Miały one okazję wyrzucenia z siebie wszystkich złości posługując się wielkim mieczem. Po tylu emocjach nadszedł czas na coś spokojniejszego. Tym razem mieliśmy przyjemność posłuchania Izabeli Przekwy, która śpiewając swoje autorskie utwory akompaniowała też sobie na gitarze. Swoim klimatycznym występem zaczarowała niejednego widza. Później nadszedł czas na porcję porządnej rozrywki – na scenę wkroczyła grupa improwizacyjna „Kaloryfer”. Ekipa tych niezwykle utalentowanych młodych ludzi wchodziła w interakcję z publicznością, która nadawała rytm ich występom. Prezentowane przez nich scenki były bowiem oparte na spontanicznych pomysłach, które potrafili kapitalnie wykorzystać. Było to wyśmienite widowisko zarówno dla młodszych i dorosłych. Nie można też zapomnieć o klaunach, które były z nami podczas całej imprezy, zabawiając dzieci formowaniem kształtów zwierząt z balonów, czy układaniem z nimi puzzli. Duże zainteresowanie wzbudzała również uzdolniona charakteryzatorka z animacji FUNimki,  która malowała twarze dzieci. Dzięki niej najmłodsi uczestnicy imprezy mogli przeobrazić się w motyle, czy tygrysy.

Dzięki uprzejmości Galerii Pomorskiej udało nam się również spełnić jedno marzenie. Był nim tablet Samsung Galaxy Note Pro 10.1 White. Otrzymała go 17-letnia Aneta – piękna dziewczyna pełna pogody ducha. Była to wzruszająca i niezwykle radosna chwila dla naszej marzycielki, jej mamy i wolontariuszy fundacji.

Podczas tegorocznej imprezy bawiliśmy się wyśmienicie. Mamy nadzieję, że dzięki niej wiele chętnych do pomocy ludzi dowiedziało się o naszej fundacji. Pragniemy też podziękować Galerii Pomorskiej za udostępnienie miejsca na tegoroczny ODM i ufundowanie marzenia Anety oraz wszystkim osobom zaangażowanym i imprezę.