Dnia 20 maja odbył się Ogólnopolski Dzień Marzeń. Wydarzenie to miało miejsce w Centrum Biologii Medycznej w Poznaniu przy ulicy Rokietnickiej 8 i trwało od godziny 10 do 16.

Idea Ogólnopolskiego Dnia Marzeń powstała, kiedy jeden z naszych marzycieli wymyślił piątą kategorię marzeń. Marzeniem jego było życzenie, żeby żadne dziecko nie było chore jak on. Wtedy powstał pomysł na zorganizowanie darmowego przebadania dzieci przez lekarzy. Celem tego wydarzenia było przebadanie jego kolegów z klasy pod kątem chorób zagrażających życiu. Liczba uczestniczących dzieci w ODM ciągle się zwiększa i miejmy nadzieję, że jeszcze bardziej się powiększy w następnych edycjach.
Wolontariusze przygotowali z tej okazji wiele atrakcji. Za wzięcie udziału w poszczególnych punktach programu mali uczestnicy dostawali pieczątki. Za uzyskanie pełnej puli pieczątek czekał prezent. W wielu zabawach brali udział nawet opiekunowie dzieci. Mimo nieprzyjaznej i chłodnej pogody dobrze się bawiliśmy, mogliśmy zobaczyć ciekawe eksperymenty chemiczne na dziedzińcu. Nagłe zmiany kolorów substancji, piana wypełniona ditlenkiem węgla i wiele innych eksperymentów przyciągnęło uwagę najmłodszych i nie tylko. Ogromną radość uczestnikowi w każdym wieku sprawiała zabawa polegająca na tworzeniu gigantycznych baniek mydlanych. Na dziedzińcu zostały również przygotowane różne zabawy, w których dzieci ze sobą konkurowały.
W trakcie zabaw uczestnicy mogli poczęstować się pysznymi drożdżówkami z firmy Fawor oraz zdrowymi sałatkami i koktajlami owocowymi. Nie można również zapomnieć o DJ- u, który wszystkich „rozruszał” oraz firmie Animacje dla Dzieci, która przyjechała nam pomóc i zabawiać uczestników. Było malowanie twarzy, farbowanie włosów sprayem oraz zabawy z balonami.
Uczestnicy przy całym zamęcie atrakcji nie zapomnieli o najważniejszym założeniu tego wydarzenia i do gabinetów uprzejmych lekarzy zawsze czekało wielu chętnych. Dla dzieci, których czasem dopada strach przed gabinetem lekarskim ,studenci medycyny przygotowali Szpital Pluszowego Misia. Właściciele misiów , potencjalni pacjenci, zdali sobie sprawę, że jeżeli misie się nie boją badań, igieł oraz innych sprzętów medycznych, to przecież nie jest to nic strasznego.
Głównym punktem programu stało się spełnienie marzenia 8-letniego Huberta. Zadowolony marzyciel był zaskoczony, że dostał swojego elektrycznego quada. Szczęśliwy chłopiec przejechał się torem ułożonym specjalnie dla niego. Kibicowały mu dzieci, uczestniczące w „dniu marzeń”. Była to wzruszająca chwila.

IX edycja Ogólnopolskiego Dnia Marzeń wypadła dobrze, a nawet i lepiej, niż się spodziewaliśmy. My – wolontariusze chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom oraz osobom zaangażowanym w to wydarzenie. Dziękujemy również uczestnikom za przyjście i spędzenie czasu z naszą fundacją. Mamy nadzieję, że spotkamy się w przyszłym roku, w większym składzie.