Pomimo pochmurnego nieba i niespodziewanie niskiej temperatury drużyny zjawiły się nas starcie naszej Gry terenowej o wyznaczonej godzinie. Miały do pokonania trasę, która liczyła około 3 km w parku Kasprowicza, który jest jednym z ulubionych miejsc wypoczynku szczecinian. Przed wejściem na trasę była obowiązkowa rozgrzewka, aby żaden z uczestników nie nabawił się kontuzji podczas zabawy. Przy dźwiękach słonecznej salsy każdemu zrobiło się trochę cieplej.

Już po chwili wszystkie drużyny były gotowe do startu, więc niecierpliwie oczekiwali na swoją kolej, przeglądając mapę i zagadki dla każdej ze stacji. Z kolei wolontariusze i osoby, które pomagały nam podczas naszego ODMu oczekiwały na drużyny, które miały się u nich zjawić. Gra się rozpoczęła!

Rodzicom spodobała się najbardziej stacja relaksu, na której mogli chwilę odpocząć i namawiali dzieci, aby przedłużyć to wyzwanie. Ale równie popularne były stacje: Jogi śmiechu- uczestnicy zgodnie stwierdzili, że tak głośno i długo dawno się nie śmiali oraz Motorycznych wtorków- tutaj musieli wykazać się spr

awnością fizyczną, by przejść tor przeszkód ustawiony przez trenerów. Z kolei trening z piłką z trenerem Fundacji Pogoni Szczecin Football Schools sprawił, że każdy uczestnik mógł się poczuć jak prawdziwy piłkarz przed wielkim meczem. Zaskoczeniem była stacja poświęcona pierwszej pomocy zwierzęciu, gdzie ratownicy z OSP Gryf uczyli jak prawidłowo pomóc rannemu zwierzakowi- nie martwcie się żadne zwierze nie ucierpiało podczas nauki, ponieważ drużyny ćwiczyły na fantomie psa. Drużyny wykazały się również dużą wiedzą na temat zdrowia i prawidłowej diety podczas quizu dietetycznego oraz umiejętnością pokolorowania wspaniałej kartki dla mamy i taty, ponieważ niedługo zbliżają się ich święta. Oprócz tego przygotowaliśmy dla nich: kalambury, stacyjki, rysowanie kredą, a podczas przechodzenia przez jezdnię nasza wolontariuszka sprawdzała, czy dzieci i dorośli pamiętają jak prawidłowo przechodzić przez ulicę.
Przez cały czas dzielnie wspomagali nas wolontariusze ośrodka duszpasterstwa akademickiego ODA w Sercu, którzy wspaniale poprzebierani puszczali ogromne bańki ku uciesze dzieci i dorosłych. W takim towarzystwie to my możemy pracować :)
Dziękujemy wszystkim drużynom za wspaniałą zabawę i widzimy się już za rok!

Za uwiecznienie tego piękna dnia dziękujemy Pawłowi z Kadroaktywnie- to dzięki niemu możemy powracać wciąż na nowo do naszego wielkiego święta IX Ogólnopolskiego Dnia Marzeń. Dziękujemy!