Łódzki oddział Fundacji Mam Marzenie 4 czerwca 2017 roku po raz pierwszy zorganizował Grę Miejską o pięknej nazwie „Dzień Marzeń”. Nazwa jest nieprzypadkowa. Otóż, tym o to dniem chcieliśmy uczcić pamięć jednego z Naszych Marzycieli, który parę lat temu poprosił, aby w ramach spełnienia jego marzenia, przebadać wszystkich jego kolegów ze szkoły, aby nikt nie cierpiał tak jak on. Od tamtej pory Fundacja co roku organizuje Ogólnopolski Dzień Marzeń chcąc zwrócić uwagę na to jak ważne są profilaktyczne badania, zdrowy tryb życia, dieta i sporty. Jak poradziła sobie Łódź w tym roku? Wyśmienicie!


Dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszych partnerów na uczestników gry czekały bardzo ciekawe stacje, między innymi: Kung Fu, zagadki o zdrowym odżywianiu, pierwsza pomoc, ćwiczenia fitness, zadania na sprzęcie fitness, slalom rowerem, Zumba, lepienie w glinie oraz wytwarzanie papieru. Gra rozpoczęła się o 13:00, ale wolontariusze łódzkiego oddziału byli już na planowanym starcie gry o 10:00. Trzeba było się dobrze przygotować na ten dzień wrażeń!
Na samym starcie dla każdej drużyny czekała butelka wody oraz zdrowa przekąska – jabłko! Omawiano zasady gry, opisywano mapę i wręczano kartę gry. Każdy sam miał za zadanie opracować trasę, kolejność wykonywania zadań wedle uznania. Stacja z Zumbą można uznać za najbardziej energiczną. Zofka przygotowała dla uczestników do zatańczenia wystrzałowy układ. Kolejnym zadaniem było zmierzenie się z podstawowymi ćwiczeniami Kung Fu. Wykopy i uderzenia nie są takie proste jakby się wydawało! Następnie przyśpieszony kurs udzielania pierwszej pomocy. Studenckie Koło Medycyny Ratunkowej i Medycyny Katastrof przygotowało dość trudne zadanie, obejmujące wszystkie kroki jakie należy wykonać po spotkaniu osoby potrzebującej pomocy, od wezwania karetki po sztuczne oddychanie. Po kilku zadaniach fizycznych przyszła pora na wysiłek umysłowy na „Przystanku Zdrowie”. Kto z Was wie ile cukru jest w jogurcie? Uczestnicy gry miejskiej „Dzień Marzeń” już wiedzą! Idąc dalej z naszą mapą spotkalibyśmy się na slalomie. Uczestnicy musieli wsiąść na rowery i wykonać przygotowany tor przeszkód. Niby proste zadanie, ale nie wszystkim udało się pokonać je w ekspresowym tempie. Przy samym starcie gry były przygotowane trzy stacje – lepienie z gliny, wytwarzanie papieru oraz sprzęt fitness. Jak tam sobie radzili nasi uczestnicy? Robienie dzwoneczków z gliny, choć trochę brudzące zadanie, wśród dzieci cieszyło się dużym zainteresowaniem, wytwarzanie papieru zrobiło duże wrażenie – mało kto się zastanawia jak się robi papier, a sprzęt fitness? Panowie motywowali do łamania swoich barier. Każdy miał to przejechania albo przebiegnięcia podaną ilość kilometrów w określonym czasie. Dali wycisk.
Na mecie czekały dla wszystkich nagrody i pamiątkowe dyplomy. Dzięki Stacji Nowa Gdynia oraz Evergym dla uczestników przygotowane zostały bardzo ciekawe nagrody (karnety na basen i siłownie). Młodsi uczestnicy zostali obdarowani puzzlami i książkami.
Jak widać zadania były bardzo różnorodne. Każdy znalazł coś dla siebie oraz nikt nie wyszedł z pustymi rękami. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku widzimy się w podwojonym składzie z tą samą pozytywną energią do zabawy. Do zobaczenia!
Z całego serca dziękujemy naszym partnerom:

  • Stacja Nowa Gdynia
  • Restauracja „Łaźnia”
  • Politechnika Łódzka
  • Sport&Fitness
  • Next Bike
  • Studenckie Koło Medycyny Ratunkowej i Medycyny Katastrof
  • Szkoła Chow Gar Kung Fu
  • Evergym