Ogólnopolski Dzień Marzeń w Krakowie rozpoczął się w dniu 20.05.2017. Jednak w tym roku postanowiliśmy tą cudowną inicjatywę propagować w dwóch miejscach jednocześnie. Było to dla nas nie małe wyzwanie logistyczne, ale dla wspaniałych wolontariuszy o.kraków, nie ma rzeczy nie możliwych.

Akcja promowania badań profilaktycznych przeciwko nowotworowi u dzieci miała miejsce w City Center Bonarka, gdzie dzięki ogromnej pomocy i zaangażowaniu Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA – Poland nasi młodzi przyjaciele mogli poczuć się jak prawdziwi lekarze i przeprowadzić niezliczoną ilość zabiegów medycznych na swoich pluszowych pacjentach. Studenci medycyny przebadali także naszych małych lekarzy pod katem wad wzroku, nauczyli jak prawidłowo szczotkować zęby, czego unikać a co jest właściwe aby zdrowo się odżywiać. Dokonali również pomiarów wzrostu i wagi wraz z przeprowadzoną analizą wyników w zakresie siatek centylowych. Były też pokazy pierwszej pomocy. Dla najmłodszych był przygotowany kącik gier i zabaw w których można było wygrać gazety fundacyjne oraz czekał słodki poczęstunek od firmy Ciuciu Cukier Artist. Również w tym roku fundacja Scanmed ufundowała 20 darmowych voucherów na badania krwi z rozmazem a wyniki badań można było skonsultować z lekarzem onkologiem. Drugim miejscem gdzie nasza akcja odbyła się był Dziecięcy Szpital w Prokocimiu. Tu dla naszych obecnych oraz przyszłych marzycieli zorganizowaliśmy pokaz artystyczny oraz warsztaty naukowe, pokazy iluzji i magii. Sekcja Animator wyczarowywała przepiękne kwiaty, zwierzątka z baloników dla dzieci oaz wprowadziła cudowną atmosferę na oddziały dziecięce. Każde dziecko dostało od fundacji prezent- misia oraz słodki poczęstunek od CiuCIu Cukier Artist. Wisienką na torcie tego spotkania był mini koncert Pana Karola Dziecica, który zaśpiewał piosenki z bajek Disneya oraz wspaniały człowiek, który poświęcił swój wolny czas, aby dać radość małym pacjentom i ich rodzicom Pan Wojciech Mecwaldowski. Był to cudowny dzień, który zarówno uczestnikom jak i wolontariuszom Fundacji Mam Marzenie pozostanie długo w pamięci.

Z całego serca dziękujemy naszym sponsorom za zaangażowanie się w Ogólnopolski Dzień Marzeń.To dzięki Wam co roku możemy promować tą piękną idee i wspólnie walczyć z chorobami onkologicznymi:

  • Dyrekcji Dziecięcego Szpitala w Prokocimiu, za udostępnienie miejsca w szpitalu
  • Bonarce City Center za udostępnienie miejsca na organizację ODM
  • Fundacji Scanmed za bezpłatne zaproszenia na badania dla dzieci
  • Sekcji Animator za warsztaty naukowe, cudowną
  • CiuCIu Cukier Artist za przekazanie słodkich gadżetów dla dzieci
  • Międzynarodowemu Stowarzyszeniu Studentów Medycyny IFMSA-Poland za pomoc i wsparcie całej akcji.
  • ILCarnival za wypożyczenie strojów bajkowych
  • Panu Karolowi Dziecicowi za koncert
  • Panu Wojciechowi Mecwaldowskiemu za dobroć i chęć spędzenia czasu z chorymi dziećmi