Szczeciński Dzień Marzeń rozpoczął się punktualnie o godzinie 12:00 w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii przy ul. Wawrzyniaka 8 w Szczecinie. Odwiedziło nas ok. 300 osób.

Po oficjalnym rozpoczęciu, zaczęły się badania profilaktyczne dla dzieci przeprowadzone przez lekarzy ze szpitala przy ul. Unii Lubelskiej. Przebadaliśmy 50 dzieci , wydaliśmy 20 skierowań na USG jamy brzusznej oraz na 30 morfologii. Rodzice z chęcią wysłuchali wykładu przeprowadzonego przez dr Sebastiana Woźniaka na temat profilaktyki zdrowia. Mogliśmy podziwiać m.in.: pokaz cyrkowy, salsy, gimnastyki artystycznej, akrobatyki, wziąć udział w nauce poppingu, capoeiry.

Każde dziecko mogło wcielić się w kotka, myszkę lub dzielnego bohatera dzięki Urodzinkowo.pl, która umiliła czas naszym małym gościom. Z podziwem oglądaliśmy pokaz ratownictwa przeprowadzony przez ratowników ze Społecznego Stowarzyszenia Ratowników w Policach. Dzieci z chęcią malowały swoje marzenia, oglądały wozy i wyposażenie Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Pogotowia Ratunkowego. Sprzedawaliśmy ciasta zrobione przez technikum gastronomiczne w Kamieniu Pomorskim oraz przeprowadziliśmy zbiórkę pieniędzy na spełnienie marzenia naszego Marzyciela-Tomka, dzięki ludziom o dobrym sercu zebraliśmy ok. 900 zł. Na koniec wystąpili dla nas muzycy z Bloco Pomerania, grając gorące rytmy na bębnach. Nawet nasi wolontariusze, lubiący dobrą zabawę, razem z dziećmi chwycili się za instrumenty i wcielili się w muzyków.

Atmosfera Dnia Marzeń była niesamowita, udzielała się wszystkim uczestnikom. Wolontariusze szczecińskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie byli dumni, że mogą wziąć udział w tak ważnej akcji.
Dziękujemy bardzo wszystkim sponsorom !