W tym roku Dzień Marzeń już po raz drugi zagościł w Teatrze Lalek „Pleciuga”. Punktualnie o godz. 10 zjawili się pierwsi dzielni pacjenci. Do godziny 14:30 udało się nam przebadać ok. 150 dzieci, z czego 15 otrzymało skierowanie na USG brzucha, a 11 na morfologię. W samo południe wykład dla rodziców na temat profilaktyki zdrowotnej, przeprowadził dr Tomasz Ociepa z Kliniki Hematologii i Onkologii Dziecięcej SPSK1 przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie.

Ten dzień stał się też wyjątkowy dla naszej marzycielki – Moniki. Postanowiliśmy zrobić dziewczynie niespodziankę. W obecności wszystkich przybyłych do Pleciugi wręczyliśmy Monice bilety na wymarzony koncert jej ulubionego zespołu – One Direction, na który pojechała jeszcze tego samego dnia.

O godz. 13 rozstrzygnęliśmy także konkurs plastyczny „Mój dzień marzeń”. Spośród mnóstwa przyniesionych pracy jury konkursowe nagrodziło 9 prac spośród 3 kategorii wiekowych. Nagrody dla uczestników ufundował Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki, który postarał się, by wszyscy autorzy prac otrzymali drobne upominki.

O atrakcje dla najmłodszych zadbali aktorzy Teatru Lalek „Pleciuga”, którzy przygotowali konkursy i program artystyczny. O fantazyjne malunki na twarzach dzieci postarała się firma Urodzinkowo.pl. W tym roku nie mogło zabraknąć oczywiście pokazów Straży Pożarnej, Policji i Pogotowia Ratunkowego. Dzięki OSP Gryf, najbardziej dociekliwi dowiedzieli się, jak udzielić pierwszej pomocy… zwierzęciu.

Wszyscy, którzy odwiedzili tego dnia Teatr Lalek, mogli – za symboliczną kwotę –  skosztować pysznych wypieków, przygotowanych przez cukiernię Czekoladowa oraz nasze wolontariuszki. Do nabycia były także gadżety związane z naszą fundacją. W czasie tegorocznego Dnia Marzeń udało nam się zebrać ponad 1100 zł, które przeznaczymy na realizację marzeń naszych podopiecznych.