Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy punktualnie 17.05.2014 o godzinie 9:30 we wspaniałym miejscu Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie.

Przy spełnieniu głównego celu tego dnia pomogli nam lekarze z Zachodniopomorskiego Kolegium Lekarzy Rodzinnych. Dzięki ich zaangażowaniu i pomocy udało się przebadać wszystkie przybyłe do nas dzieci. Lekarze wydali skierowania na USG brzucha w szpitalu SPWZ przy ulicy Arkońskiej 4 oraz skierowania na badania morfologiczne w Przychodni Medycyny Rodzinnej przy ulicy Ledóchowskiego 16.

Rodzice mogli wziąć udział, w wykładzie przeprowadzonym przez doktora nauk medycznych Tomasza Ociepę ze szpitala SPSK1 PUM przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Szczecinie.

Tego dnia w specjalnie przygotowanym miejscu nasi mali goście mogli zająć się malowaniem marzeń. Każdy mały artysta dostał specjalną książeczkę „Drużyny Buu…raka”, gdzie mógł wpisać swoje imię i uzupełnić specjalnie przygotowane kolorowanki i zadania.

Na zewnątrz również czekała moc atrakcji, dla wszystkich, którzy nas odwiedzili tego dnia. Dzięki ekipie z Urodzinkowo.pl dzieci miały pięknie pomalowane tarze, i niezapomniane wrażenia podczas zabaw z kolorową chustą. Bardzo duże wrażenie zarówno na mniejszych jak i tych trochę większych robiły ogromne bańki mydlane.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również cała załoga Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Polickiej „Skarb” i Stowarzyszenia Miłośników Pojazdu i Sprzętu Militarnego Bloku Wschodniego.

Szczeciński Dzień Marzeń odwiedzili także Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, oraz Strażacy z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 1 w Szczecinie. Dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia z naszymi gośćmi oraz obejrzeć wozy i ich wyposażenie co robiły z wielką chęcią.

Z podziwem oglądaliśmy pokaz udzielania pierwszej pomocy zwierzętom przeprowadzony przez załogę OSP Gryf.

W oczekiwaniu na badania mogliśmy posłuchać niesamowitego pokazu beat boxu w wykonaniu Roberta – ucznia Zespołu Szkół nr 3 w Szczecinie. Za pozostałą oprawę muzyczną zadbał Tomek z Fame Production.

Przez cały dzień z taką mocą atrakcji, można było porządnie zgłodnieć. Byliśmy na to przygotowani. Dzięki uprzejmości Cukierni „Bajdek” oraz Cukierni „Czekoladowa” mogliśmy skosztować wyśmienitego ciasta. Również nasi wolontariusze popisali się swoimi zdolnościami cukierniczymi. Od Makro Cash&Carry otrzymaliśmy soczki oraz słodkie wafelki.

Nasz stół z fundacyjnym gadżetami również cieszył się dużym zainteresowaniem. Oferowaliśmy książki, kubki z logo fundacji oraz przepiękne bransoletki w naszych kolorach biało-zielonych stworzone przez Słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Policach.

Mamy nadzieję, że wszyscy którzy uczestniczyli i pomagali w przygotowaniach do VI Ogólnopolskiego Dnia Marzeń, będą go wspominać z uśmiechem na ustach, aż do następnej edycji.

Cieszymy się, że byliście tego dnia z nami!

Serdecznie dziękujemy:
– Lekarzom z Zachodniopomorskiego Kolegium Rodzinnego
– SPSK 1 w Szczecinie
– SPWZ w Szczecinie
– Teatrowi Lalek Pleciuga
– Urodzinkowo.pl
– Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Polickiej „Skarb”
– Stowarzyszeniu Miłośników Pojazdu i Sprzętu Militarnego Bloku Wschodniego
– Policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie
– Strażakom z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Szczecinie
– Załodze OSP Gryf
– Fame Production
– Robertowi z ZS 3 w Szczecinie
– Cukierni „Bajdek” ze Szczecina
– Cukierni „Czekoladowa” ze Szczecina
– Makro Cash&Carry
– Słuchaczkom Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Policach