Śląski oddział fundacji „Mam Marzenie” zorganizował  III Ogólnopolski Dzień Marzeń 8 października 2011 roku w Centrum Handlowym 3Stawy w Katowicach. Dzień Marzeń to cykliczna akcja fundacji, która jest skierowana do dzieci, rodziców i lekarzy. Jej inspiracją było życzenie jednego z podopiecznych, który mając szansę na spełnienie swojego marzenia, zapragnął zorganizować badania profilaktyczne wśród swoich rówieśników. Chciał w ten sposób podkreślić znaczenie wczesnego rozpoznania choroby i zwiększyć szansę kolegów na wyleczenie. Na wszystkich, którzy odwiedzili centrum w godzinach od 11:00 do 17:00 czekała moc atrakcji…W tym wspaniałym dniu można było zobaczyć pokazy iluzji w wykonaniu Tomka Kabisa, występy zespołów muzycznych , zabawa w mini -przedszkolu, pokazy tańca , wystawa spełnionych marzeń a na koniec tort z piekarni Kłos i koncert finalisty „Must be the music” Conrado Yaneza. Była  możliwość porozmawiania z onkologiem dziecięcym nt. wczesnych objawów choroby nowotworowej u dzieci oraz pokazy pierwszej pomocy połączone z krótkim kursem dla tych , którzy chcą opanować tę umiejętność.

Ważną częścią tego wydarzenia był 4-godzinny Maraton Rowerowy Indoor-Cycling „Dogonić marzenia” zorganizowany przy współpracy ze studiem Get-Fit Fitness. Jego uczestnicy przeznaczyli wpisowe na spełnienie marzenia jednego z naszych podopiecznych.

Przed wejściem do C.H. 3 Stawy na wszystkich chętnych  czekał ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, gdzie było można oddać krew i zapisać się do banku dawców szpiku. W tym dniu również miało miejsce spełnienie marzenia naszego podopiecznego,13-letniego Bartka. Aż do ostatnich sekund przed spełnieniem marzenia, chłopak nie wiedział dokładnie po co tu jest i wyraźnie oczekiwał jakiegoś sensownego znaku. Prowadzący całą akcję – Pan Michał Bebło w pewnym momencie zapowiedział, że już tylko kilka chwil dzieli nas od spełnienia marzenia Bartka. Wtedy marzyciel zastygł, a ziemia zatrzymała się na moment. Zastanawiał się pewnie czy dobrze usłyszał,a zaraz potem na scenie głównej odbyło się oficjalne wręczenie Laptopa w ręce wzruszonego marzyciela.