Dzień 12 maja 2012 w historii  ligockiego szpitala wpisze się  jako barwny Dzień Marzeń. Grupa wolontariuszy Mam marzenie  wraz z zaproszoną ekipą Policjantów  jako główny cel postawiła sobie, aby każde Dziecko miało szczery, wesoły uśmiech od ucha do ucha :)  zorganizowany był kącik artystyczny, gdzie dzieci mogły „wyrysować się”, przy okazji pokazać światu swoje marzenia. A były one naprawdę różne…spotkanie ze słynnym piłkarzem, chęć zostania piosenkarką, spotkanie ze słynną śpiewaczka operową, lalka z wózkiem to tylko niektóre z wachlarza marzeń dzieci, które odwiedziliśmy.

Chciałabym osobno w tym miejscu podkreślić pracę, rolę i wielkie zaangażowanie Policjantów, którzy przybyli wraz z wolontariuszami na oddział. Zaskoczenie i radość dzieci, które mogły zobaczyć  Sznupka i pobawić się z nim była widoczna na całym oddziale!:) Dzieci chętnie bawiły się z Paniami Policjantkami i Panami Policjantami ;nie obyło się bez czytania edukacyjnych bajeczek, grania w gry planszowe, rozmów…Na samym początku na korytarzu szpitalnym zorganizowany został specjalny pokaz; pewnie wtedy w niejednej dziecięcej główce zrodził się wtedy pomysł: „chciałabym/chciałbym w przyszłości zostać policjantką/policjantem!” Było naprawdę bardzo wesoło i wkoło, oprócz fundacyjnych balonów, unosiła się również cudowna atmosfera !:)

Na podopiecznych ligockiego szpitala czekała kolejna niespodzianka:) Przybyłe  Panie makijażystki i wizażystki miały dla małych modeleczek przygotowane kuferki z kolorowymi lakierami, przyborami do makijażu itd. Każda dziewczynka mogła poczuć się jak gwiazda, chłopcy natomiast mogli w tym czasie skorzystać z propozycji zrobienia zmywalnego tatuażu:)

W tym dniu na twarzyczkach Dzieci zagościł uśmiech. Dzień Marzeń pozwolił choć na chwilkę zapomnieć, że znajdują się w szpitalnych murach. Chcielibyśmy, aby ten uśmiech nigdy nie schodził:) Chcielibyśmy również, aby ukazane w postaci rysunków marzenia, o których wspominałam na początku, i te, które głęboko są w sercach Dzieci szybko się spełniły; to z kolei nasze największe fundacyjne marzenie. Wiemy jednak, że spora część z nich ma szansę się spełnić! I to z Waszą pomocą :)