W sobotę,18.09.2010  w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach odbył się II Ogólnopolski Dzień Marzeń zorganizowany przez fundację Mam Marzenie. Dzieci z katowickiego szpitala dziecięcego uczestniczyły w specjalnym przedstawieniu przygotowanym przez Teatr „Dim”. W zabawie brali udział także rodzice małych pacjentów oraz wolontariusze fundacji. W wydarzeniu brał również udział Uniwersytet Śląski.

Dzieci mogły pobawić się z  Usiołkiem który jest maskotką Uniwersytetu Śląskiego oraz ze Sznupkiem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Dzieci bardzo chętnie pozowały do zdjęć z dużymi maskotkami. Były także zachwycone występami mimów, którzy zabawiali publiczność. Fundacja „Mam marzenie” obdarowała dzieci drobnymi prezentami.

Tegoroczna edycja imprezy odbyła się pod hasłem: ”Zdrowie-nasze największe marzenie”. Organizatorzy wydarzenia przygotowali wiele atrakcji. Jak już wspomniano we wstępie dzieci mogły zobaczyć spektakl pt.:” Mój teatr” i teatrzyk pt.:” Tajemnicza misja Krasnala Dobroduszka”. Odbył się również występ mimów.

W tym radosnym Dniu wolontariusze fundacji ”Mam Marzenie” przygotowali gry i zabawy. Małe pacjentki mogły np. samodzielnie wykonać biżuterię z kolorowych koralików . Odwiedziliśmy także na oddziałach dzieci, które nie mogły przyjść do Sali z Sercem. Wspólnie rysowaliśmy, wyklejaliśmy oraz robiliśmy biżuterię. W tym Dniu na twarzach wszystkich Dzieci gościł przez cały Dzień marzycielski uśmiech.