Oddział Trójmiasto IV. Ogólnopolski Dzień Marzeń zorganizował w Malborku. 12 maja przebadaliśmy 29 dzieci, które stawiały się na spotkanie z lekarzem pediatrą, następnie udawały się na morfologię i otrzymywały skierowania na USG jamy brzusznej. Część z nich dostała wskazania na dalsze badania. Badania odbywały się w godzinach od 10-14.

Przez cały tydzień poprzedzający Dzień Marzeń można było oddawać krew, do czego skutecznie zachęcały nasze ulotki, które roznoszone przez cały tydzień. Akcja zakończyła się sukcesem – wielu ludzi oddało krew dla potrzebujących!

Podczas Dnia Marzeń wyruszyliśmy w miasto – wraz z materiałami promującymi Fundację, Dzień Marzeń i firmę KEEN. Rozmawialiśmy z mieszkańcami Malborka o profilaktyce przeciw chorobom nowotworowym, zapraszaliśmy na badania, rozdawaliśmy balony i opowiadaliśmy, jak pięknie jest spełniać marzenia.

Podczas badań w przychodni odwiedził nas nasz były Marzyciel – Klaudiusz, który dzielnie opowiadał swoim kolegom, jak bardzo ważne jest wykonywanie badań profilaktycznych. Odwiedziła nas także mama Daniela – także naszego Marzyciela, by lekarze mogli zbadać jej młodszego synka.

Akcja zakończyła się sukcesem! Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy firmie KEEN, dzięki której możliwe było wykonanie badań dzieci.