21 maja 2016 r. wolontariusze Oddziału Trójmiasto przygotowali i aktywnie uczestniczyli w Ogólnopolskim Dniu Marzeń, który w tym roku odbył się w Centrum Handlowym Wielki Młyn w Gdańsku.

Dla odwiedzających nas gości czekało całe mnóstwo atrakcji. Każdy wolontariusz zajmował się oddzielnym stoiskiem. Przygotowaliśmy kiermasz niezwykłych, opakowanych w szary papier książek – książek, które potrafią spełniać marzenia, zabawę loteryjną z cennymi nagrodami, Szpital Pluszowego Misia – perfekcyjnie prowadzony przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 29 Leonardo z Gdańska ze Szkolnego Koła Wolontariatu, konsultacje logopedyczną, przygotowaną przez Studentów Logopedii z Uniwersytetu Gdańskiego. Na stoisku DKMS, chętni mogli zapisać się do bazy Dawców. Rozdawaliśmy także ulotki informacyjne na temat profilaktyki przeciwnowotworej, jak i samej choroby nowotworowej, a także zdrowej żywności. Podczas tegorocznego ODMu gościła także Pani Aleksandra – Dietetyk, która chętnie udzielała porad dietetycznych. Oprócz powyżej wymienionych stoisk, w tym szczególnym dniu wystąpili Chłopacy z North Style Crew – zachwycając wszystkich pokazami akrobatycznymi z wykorzystaniem piłki, Panowie z Dzikiego Oddziału, którzy przebrani za żołnierzy chętnie pozowali do zdjęć. Na sam koniec Studenci –Członkowie chóru – z Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej zachwycili nas swoimi głosami i wykonaniem piosenek.

To był wspaniały dzień, któremu oprócz profilaktyki zdrowotnej i dobrej zabawy, towarzyszył szczytny cel. Dzięki odwiedzającym nas Gościom zebraliśmy 504.26zł, które w całości zostaną przeznaczone na spełnienie marzenia Karoliny o wyjeździe do Paryża.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie Wszystkim obecnym!

Z całego serca dziękujęmy naszym Partnerom, bez których tegoroczny Dzień Marzeń nie mógłby się udać:  Centrum Regionu – Wielki Młyn, Pani Monice Matwiejszyn, Studiokod.pl, Panu Michałowi Szulta, North Style Crew, Task Force 41, Dzikiemu Oddziałowi, Efyra Centrum Dietetyki i Szkoleń,  Pani Aleksandrze Dejewskiej, Studentom Logopedii z Uniwersytetu Gdańskiej, Szkole Podstawowej Nr 29 Leonardo (szczególne podziękowania kierujemy w stronę wolontariuszy z Szkolnego Koła Wolontariatu) oraz Gdańskiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

Dziękujemy za pomoc, za Państwa dobre słowo, za to, że tak jak nam, nie obojętne są Państwu dziecięce, bajeczne marzenia.