W naszym katowickim oddziale skupiliśmy  się na poszerzeniu wiedzy rodziców nt. profilaktyki chorób nowotworowych u dzieci. Najważniejszym czynnikiem, który przesądza o szansach na wyleczenie jest stadium zaawansowania choroby w chwili rozpoznania, tj. im wcześniej nowotwór zostanie rozpoznany, tym większe są szanse na go wyleczenie. I właśnie o tym była  mowa 12 września w Galerii Handlowo – Usługowej „Altus” w Katowicach.

Patronat honorowy objęli: Bogusław Śmigielski – Marszałek Województwa Śląskiego, Piotr Uszok – Prezydent Miasta Katowice, dr n.med. Grażyna Sobol – GCZDiM w Katowicach

Impreza rozpoczęła się od spełnienia Marzenia Kubusia, który chciał otrzymać motor na akumulator. Marzyciel wraz z rodziną przyjechał do budynku Altus, gdzie wraz z jego przybyciem rozpoczął się oficjalnie Dzień Marzeń. Chłopczyk został przywitany przez wolontariuszy. Poprosili oni Kubusia, aby udał się wraz z nimi, oraz pozostałymi gośćmi na plac przed budynkiem. Stał na nim samotnie jeden wspaniały, prawdziwy, motor. Kubuś zapoznał się z nim dokładnie wypytał właściciela o wszystkie szczegóły. Po chwili rozległ się dźwięk policyjnych syren na plan wjechał najpierw jeden policyjny motor, potem drugi, a następnie kilkanaście innych motorów należących do członków Forum Śląskich Motocyklistów oraz Wojskowego Klubu Motocyklowego. Kubuś został z każdej strony otoczony wspaniałymi motocyklami. Po krótkiej sesji fotograficznej, wszyscy ponownie zostali zaproszeni pod scenę gdzie miało się spełnić marzenie Kuby. Jednak zanim to nastąpiło wolontariuszki zaprosiły chłopca do garderoby i przebrały go w prawdziwy kombinezon motocyklisty podarowany przez sponsorów, wraz z butami i kaskiem. Tak ubrany marzyciel wyszedł na scenę gdzie otrzymał gromkie brawa. Na scenie również otrzymał swój własny motor na akumulator. Nadszedł czas na wypróbowanie wspaniałego pojazdu. Kubuś ruszył, więc na swoim motorze z pod sceny na plan a następnie jeździł wokół budynku. Po zabawie przyszedł czas na chwile przerwy. Marzyciel udał się na poczęstunek, w trakcie, którego zaprzyjaźnił się z motocyklistami.

Zostało również spełnione Marzenie Natalii, która marzyła o aparacie. Gdy tylko marzycielka weszła wraz z rodzicami do budynku Altus od razu udzieliła pierwszego wywiadu, w trakcie, którego dziennikarce zdradziła swoje marzenia. Następnie przyszedł czas na jego spełnienie. Natalia została zaproszona na scenę gdzie z rąk przedstawicieli sponsorów otrzymała swój wymarzony aparat, oraz od firmy Oriflame kosz z kosmetykami. Po zejściu ze sceny nadszedł czas na wypróbowanie nowego aparatu. Natalia dostała szybkie szkolenie z jego obsługi, a potem zaczęła się wspaniała przygoda Natalii z aparatem. Marzycielka zrobiła kilkadziesiąt zdjęć, aby sprawdzić możliwości swojego aparatu. Nie rozstawała się z nim nawet wtedy, gdy wraz z rodzicami i sponsorami zasiadła do  poczęstunku. Otrzymała także  kilka cennych wskazówek od profesjonalistów.

W programie wydarzenia znalazły się także pokazy iluzji, śpiewający klauni, gitarowe show Marzyciela Marka Słoty, balonowe  zoo, malowanie twarzy i wiele innych różnych atrakcji. Została przeprowadzona także zbiórka krwi.

Kolejny Dzień Marzeń za rok!