Konsultacje fizjoterapeutyczne, zajęcia instruktażowe z terapeutą ruchowym, badania logopedyczne, poradnictwo psychologiczno-pedagogiczne, przeglądy stomatologiczne oraz warsztaty zdrowego żywienia– taką ofertę przygotował olsztyński oddział Fundacji Mam Marzenie przy współpracy z pracownikami przychodni lekarskiej „Profmed” w ramach VIII Ogólnopolskiego Dnia Marzeń.

Z bezpłatnych konsultacji i porad specjalistów dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym będzie można skorzystać w sobotę 21 maja 2016. w godz. 10.00-14.00 w Przychodni Lekarskiej „Profmed” przy ul. Jagiellońskiej 26/1A w Olsztynie. Tegoroczna edycja ODM  jest pierwszą rozszerzoną wersją wydarzenia. Ze względu na to, że poza wzrostem zachorowań na nowotwory obserwuje się również wzrost wielu innych zaburzeń w przebiegu rozwoju dziecka pragniemy rozszerzyć formułę wydarzenia o szeroko rozumianą profilaktykę ogólną – mówi o akcji koordynator olsztyńskiego oddziału FMM, Marzena Górska-Zwolińska. Dla zaniepokojonych o rozwój swoich dzieci rodziców oferowane są porady pedagogów, psychologów, logopedów i fizjoterapeutów na co dzień pracujących z dziećmi.

Rejestracja na ww. konsultacje odbywa się telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 20.00, a także w sobotę od godz. 9.00-14.00 pod numerem telefonu przychodni 89 614 11 22.

Ogólnopolski Dzień Marzeń jest cykliczną, jednodniową akcją, której celem jest podkreślanie znaczenia profilaktyki zdrowotnej. Historia ODM zaczęła się od spotkania z krakowskim podopiecznym Fundacji – Krystianem, który zapytany o marzenie ku zdziwieniu wszystkich powiedział, że chciałby, aby jego koleżanki i koledzy zostali przebadani pod kątem wykrywania nowotworów, aby „nikt nie musiał cierpieć tak jak ja”. Zainspirowani tym niezwykłym marzeniem wolontariusze organizują działania kierowane do dzieci i rodziców oraz lekarzy i pielęgniarek, w których chcą przypominać, o tym że należy badać się okresowo i nie bagatelizować żadnych objawów. W tym szczególnym dniu oprócz uświadamiania wszystkim jak ważne są marzenia, chcemy jeszcze podkreślać jak istotna jest okresowa kontrola stanu zdrowia.

Działalność Fundacji Mam Marzenie w całości opiera się na zasadach wolontariatu. Od początku działalności fundacji spełniono już ponad 6 500 marzeń. Wszystko to dzięki wolontariuszom i ludziom dobrej woli, którzy wierzą siłę dziecięcych marzeń oraz zdają sobie sprawę powiązania i znaczenia stanu psychicznego dla przebiegu choroby dziecka. Organizacja Ogólnopolskiego Dnia Marzeń w Olsztynie również odbywa się na zasadach wolontariatu. W tegorocznej edycji wspierają nas: personel przychodni lekarskiej „Profmed”, higienistki stomatologiczne ze szkoły TEB Edukacja, fizjoterapeuci z OSW im. Rusieckiego oraz z Centrum Rehabilitacji i Wsparcia.

Marszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin objął wydarzenie patronatem honorowym, natomiast medialnie patronują akcji TVP3 Olsztyn oraz Radio Olsztyn.

 

Osoba do kontaktu:

Marzena Górska-Zwolińska

Koordynator O/Olsztyn FMM

tel. 516033830

email: marzena.gorska@mammarzenie.org