Dnia 11 maja 2013r. w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Lublinie odbył się V Ogólnopolski Dzień Marzeń. Radosny, kolorowy i dłuuugo wyczekiwany! Tego dnia czekało wiele atrakcji na naszych małych gości. Już od rana odbywały się „czarodziejskie” warsztaty, czyli – jak z balonu wyczarować ulubione zwierzątko. Każde z dzieci mogło nauczyć się podstaw skręcania balonów. Zdecydowanie największą popularnością cieszyły się pieski i kwiatki oraz miecze dla najodważniejszych i najbardziej walecznych. W samo południe odwiedzili nas Sztukmistrze, na co dzień chodzący na szczudłach czy po linie na dużych wysokościach. Na nasze Święto przygotowali specjalny kurs dla dzieci, tak by każdy mógł choć przez chwilę poczuć się takim sztukmistrzem. Nie tylko dzieci uczestniczyły w tym kursie. Po męczącym kursie od razu apetyt wzrastał. Lubelscy wolontariusze okazali się całkiem niezłymi cukiernikami, dzięki czemu udało się przygotować kiermasz ciast. Dodatkowo można było zagrać o szczęście w zabawie fantowej, z której dochód zostanie przeznaczony na marzenie 10-letniego Maćka, który marzy o wyjeździe do Disneylandu.
W godzinach popołudniowych odwiedzili nas Ratownicy Medyczni, którzy zorganizowali kurs pierwszej pomocy. Po zakończonym kursie Ratownicy przeprowadzili konkurs z wiedzy zdobytej podczas szkolenia, po którym mieliśmy już pewność, że każdy młody uczestnik będzie wiedział jak się zachować w sytuacji, gdy człowiek potrzebuje pierwszej pomocy.
Przez cały dzień dzieci mogły uczestniczyć w animacjach, które prowadziły… kolorowe clowny – śmiechu i radości było co nie miara. Mnogość konkursów i zabaw nie pozwoliły, by choć na chwilę zawitała nuda. Natomiast dorośli, dzięki współpracy z Fundacją DKMS, przez cały dzień mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku kostnego.
Po zakończeniu oficjalnych występów wolontariusze udali się z balonami i bańkami mydlanymi w odwiedzin do dzieci, które musiały pozostać na oddziałach.