W sobotę 11 maja 2013 roku odbył się już po raz piąty Ogólnopolski Dzień Marzeń. W tym roku Kraków przygotował dwutorowo dwie fantastyczne akcje:

  • W Przychodni na ul. Torfowej – profilaktyczne badania dzieci  z Centrum Jezykowego „Mova”, które kiedyś spełniły marzenie Julki o domku dla lalek, Dzieci miały robioną bezplatną morfologię (serdeczne podziękowania dla Diagnostyki) w tygodniu poprzedzającym ODM. Doktor Kasia i Doktor Kasia badały dzieci, rozmawiały z rodzicami o ważności badań profilaktycznych. udzielały porad i zaleceń.
  • W Bonarka City Center – zbiórka elektrośmieci oraz Klinika Pluszowego Misia – promowanie badań profilaktycznych wśród dzieci i rodziców.

W Przychodni lekarze badali dzieci, którym zrobiono morfologię, badanie ciśnienia oraz ogólny wywiad, rozmawiali także z rodzicami o profilaktyce przeciwnowotworowej.
W Bonarce clowny rozdawały dzieciom fundacyjne balony, a rodzicom ulotki informacyjne o profilaktyce przeciwnowotworowej. Lekarka uczyła dzieci jak badać misia, udzielała konsultacji, wypisywała recepty oraz zachęcała dzieci do badań, a wolontariusze pokazywali jak skręcać zwierzaki z podłużnych balonów. Firma TOMAD zbierała natomiast elektrośmieci, za które spełni marzenia naszych podopiecznych.
Dodatkową niespodzianką była możliwość wrzucenia swojego najskrytszego marzenia do Skrzynki Marzeń, które to zostaną zawieszone na Drzewie Marzeń już 8 czerwca 2013 r. w 10 urodziny Fundacji Mam Marzenie. Dzień upłynął w atmosferze fantastycznej zabawy, promocji Fundacji Mam Marzenie i organizowanych przez nią akcji, a przede wszystkim profilaktyki przeciwnowotworowej.