W tym dniu wolontariusze we wszystkich oddziałach w całej Polsce „łączą się” i organizują wyjątkowe wydarzenia. Wydarzenia, podczas których szczególnie mocno akcentuje się sens spełniania marzeń i bardzo ważną, profilaktykę zdrowotną dzieci. To wielkie święto w Fundacji Mam Marzenie, które pozwala wolontariuszom nie tylko pokazać to, co na co dzień robią w Fundacji, ale przede wszystkim nieść jeszcze szerzej pomoc, czyli komunikować, jak ważne są badania kontrolne dzieci oraz kontakt z lekarzami. Dlatego, w tym właśnie dniu, zorganizowano bezpłatne badania dla dzieci, które w oddziale warszawskim przeprowadzali lekarze onkolodzy z Centrum Zdrowia Dziecka.

W Warszawie, w największym oddziale Fundacji Mam Marzenie w Polsce, zostało przebadanych 60 dzieci. W specjalnie przygotowanych klasach Szkoły Podstawowej nr 341 w Warszawie, swój czas i serce zaangażowały dr Aneta Czajńska oraz dr Monika Stefankiewicz. Dziękujemy lekarzom z Centrum Zdrowia Dziecka i pani prof. Danucie Perek za ponowne wsparcie działań naszej Fundacji.

Oprócz badań dla dzieci, w ramach szerzenia profilaktyki zdrowotnej, przeprowadzony został pokaz pierwszej pomocy, a przy szkole był ustawiony Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Dzięki wsparciu Centrum i życzliwych ludzi udało się zebrać 9 litrów tego życiodajnego płynu dla chorych dzieci.

Świętowanie jednak nie mogło odbyć się bez szczególnych wydarzeń. Najważniejszym z nich był charytatywny mecz, w którym naprzeciw siebie stanęły Drużyna Gwiazd i Drużyna Marzeń. Atmosferę meczu podgrzewał, mimo ustawicznego deszczu, nasz Marzyciel Angelo Radzikowski, który na swojej wymarzonej konsoli DJ’a wygrywał pokrzepiające dla drużyn utwory. I choć mecz ten okazał się dla Drużyny marzeń przegrany, to zdecydowanie sama idea zwyciężyła, bowiem ramię w ramię z wyjątkowymi osobami: aktorami i dziennikarzami (Staszek Karpiel-Bulecka, Tomasz Mandes, Jakub Bielak (TVNTurbo), Bartek Padyaska (D-Bomb), Rafał Mroczek, Jarosław Domin, Marcin Kwaśny, Marcin Żebrowski (TVN 24), Maciej Brzoska oraz zastępca burmistrza dzielnicy Bemowo p. Paweł Bujski), mogliśmy wspólnie mówić o bardzo ważnych dla dzieci sprawach, zdrowiu i marzeniach. Dyplomy zwycięzcom wręczył – najważniejszy tego dnia – Marzyciel Angelo Radzikowski, w towarzystwie prezes naszej Fundacji, Anny Żórawskiej.

Atrakcjom jednak nie było końca. Uczestnicy wydarzenia mogli obejrzeć niesamowity występ iluzjonisty Macieja Kozłowskiego, koncerty zespołów dziecięcych, w tym znakomitych Kingi Zielskiej i Alicji Sęk oraz pokaz sztuk walki. Obchody IV ODM uświetnili swoja obecnością członkowie Koła Naukowego Medycyny WUM, dzięki którym uczestnicy festynu mogli przeprowadzić badanie klauna, składać model ludzkiego ciała, spróbować swoich sił w grze rodzinnej z quizem medycznym oraz poprowadzić szpital dla chorych maskotek. Dużą popularnością cieszyły się również, zaprezentowane przez Komendę Rejonową Policji oraz Straż Pożarną, radiowozowy i wozy strażackie oraz możliwość przejażdżki na imponującym motocyklu grupy miłośników Yamaha Viagro. To był prawdziwy hit wśród gości! Nawet po zakończeniu imprezy zachwycone dzieci wciąż oczekiwały w kolejce.

Najmłodsi uczestnicy IV Ogólnopolskiego Dnia Marzeń, jak każdego roku, mogli poskakać sobie w dmuchanym, zamku, pomalować buźkę, skręcić balony, czy wreszcie zbudować ścianę marzeń, by na końcu wszystkie spisane marzenia wysłać do nieba za pośrednictwem przygotowanych specjalnie balonów.

Dziękujemy wszystkim za obecność tego dnia i włączenie się w ideę spełniania marzeń oraz szerzenia profilaktyki zdrowotnej wśród dzieci.

Szczególne podziękowania kierujemy dla:

 • Burmistrza Bemowa – Pana Jarosława Dąbrowskiego
 • Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 341 w Warszawie – Pani Krystyny Gawrjołek
 • Pani Profesor Danuty Perek z Kliniki Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka
 • dr Monice Stefankiewicz oraz dr Anecie Czajńskiej z Kliniki Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka
 • Ośrodka Szkoleniowego Ratea
 • Komendy Rejonowej Policji – Bemowo, Wola
 • Jednostki Ratunkowo Gaśniczej nr 7 Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie
 • Forum miłośników Yamachy Virago
 • Firmy BREMEX
 • Firmy Stageman
 • Opaskek ratunkowych SOS
 • Pani Joanna Ksokowska z Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej dla Dzielnicy Bemowo
 • Magdaleny Tomeckiej z Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej dla Dzielnicy Bemowo
 • Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie
 • Pana Macieja Kozłowskiego
 • Full Media System
 • Agencji aktorskiej Plan-Aktor
 • Pani Darii Strzeleckiej
 • Gwiazd biorących udział w meczu: Marcina Żebrowskiego, Staszka Karpiel-Bułecka, Tomasza Mandesa, Jakuba Bielaka, Bartka Padyasek, Rafała Mroczka, Jarosława Domina, Marcina Kwaśny, Macieja Brzoski