Szkoła Podstawowa nr 341 na warszawskim Bemowie po raz kolejny zamieniła się w krainę zabaw, magii i marzeń. Chcąc umilić dzieciom badania profilaktyczne- główny cel obchodzonego Ogólnopolskiego Dnia Marzeń, dołożyliśmy wszelkich starań by atrakcjom nie było końca, a na twarzach dzieci zagościł uśmiech. Sami przekonajcie się jak wiele wspaniałości czekało na naszych gości.

BADANIA PROFILAKTYCZNE. W tym roku badania odbywały się w namiocie stacji TTV. Lekarze, którzy w nim przyjmowali, sprawdzali jak rozwijają się dzieci oraz zatroszczyli się o dorosłych, sprawdzając im na przykład poziom cukru czy ciśnienie. Dzięki ich serdeczności wizyta u lekarza była przyjemnością, uhonorowaną dodatkowo dyplomem dzielnego pacjenta.

PLANETARIUM. Wszechświat pełen tajemniczości, niezwykłości to sceneria iście marzycielska. Dzieci mogły „oddać się marzeniom”, podziwiając planety i gwiazdy podczas seansów wyświetlanych w wielkim dmuchanym planetarium.

ILUZJONISTA.  Magia pomaga odczarowywać nudę i smutki. Do naszych gości przyjechał iluzjonista, który nie tylko zaprezentował magiczne sztuczki ale i również nauczył jak je wykonywać.

ANIMATORZY ZABAW. Do świata beztroskich zabaw i wygłupów zapraszały osoby, zajmujące się tym „zawodowo”. Puszczanie ogromnych baniek mydlanych, malowanie twarzy, chodzenie na szczudłach. Chyba nie trzeba wyjaśniać jak dzieci reagują na takie atrakcje.

MECZ: GWIAZDY kontra PRZYJACIELE FUNDACJI. Gdy na murawie pojawiają się znane osoby a gra toczy się w słusznym celu, atmosfera kibicowania jest wyjątkowa. Zagrali dla nas między innymi: bracia zespołu Pectus, Krzysztof Jankes Jankowski i Marcin Najman. W barwach Przyjaciół Fundacji wystąpili zaś policjanci. Chociaż mecz zakończył się remisem to można wskazać co było jego  wygraną. Oczywiście marzenia!  

PRZEJAŻDŻKA SAMOCHODEM Z PRL-U. Jeżdżące wehikuły czasu z wesołymi kierowcami i pasażerami. Zabawa murowana!

SPEŁNIENIE MARZEŃ. Aby przekonać naszych gości do tego, że warto marzyć, zaprosiliśmy ich do uczestniczenia w wyjątkowym wydarzeniu. Na scenie zrealizowaliśmy marzenia dwóch podopiecznych Fundacji: Oliwki i Julki. Dziewczynki rozpakowały wielki prezent, z którego wyleciały balony, odsłaniając upragnione prezenty : laptopy!

WYPUSZCZENIE MARZEŃ W NIEBO. Przez cały dzień wolontariusze zbierali na karteczkach marzenia dzieci.  Powędrowały one wraz balonami w niebo. Życzymy, aby wszystkie z nich się spełniły, a w szczególności te marzenie, dla którego spotykamy się co roku. Marzenie o zdrowiu dzieci!

Za największy sukces Ogólnopolskiego Dnia Marzeń uważamy przebadanie dzieci i przypomnienie o tym jak ważna jest profilaktyka. Wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że ten czas był tak wyjątkowy serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia za rok!