V Ogólnopolski Dzień Marzeń we Wrocławiu odbywał się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. H. Kamieńskiego 73a. Dzięki wielkiemu sercu personelu medycznego dzieci i rodzice mogły skorzystać z badań w gabinecie pediatrycznym, kardiologicznym, alergologicznym oraz w razie wskazań w gastroenterologicznym. Oprócz dokładnego badania fizykalnego wykonywano badania EKG, USG oraz badania laboratoryjne, jeśli była taka konieczność. Łącznie przebadano 48 dzieci w wieku od niemowlęcego do nastoletniego. Badania odbywały się w sympatycznej atmosferze. Dzieci otrzymywały baloniki, maskotki oraz naklejki Dzielnego Pacjenta. Rodzice byli pod wrażeniem pracy personelu, dziękowali za możliwość wzięcia udziału w badaniach profilaktycznych . W wywiadzie dla TVP Wrocław dr Ewa Kochańska podkreśliła wagę wczesnej diagnostyki chorób u dzieci oraz dalsze leczenie i kontrolę.

Mimo niesprzyjającej aury atmosfera była bardzo ciepła. Zaproszenie goście w niezwykły sposób zaskakiwali i zachwycali nie tylko najmłodszych, ale też ich rodziców. Magiczny pokaz iluzjonistyczny Pana Michała Sośniaka był  pełen niespodzianek i sztuczek. Iluzjonista zapraszał do asysty dzieci, które przy okazji poznawały tajniki magii. Można było np. zobaczyć jak w zaskakująco prosty sposób przykleić magiczną różdżkę do dłoni, bez użycia kleju.

W tym samym czasie przesympatyczny Kazio Sponge wraz z Panią Anną Makowską-Kowalczyk umilał czas dzieciom oczekującym na wizytę. Kazio to Pacynka, która rewelacyjnie poprawia humory, potrafi czytać bajki i jest niezwykle elokwentna, mimo niskiego wzrostu nie ginie w tłumie, przeciwnie dzięki aktorskiemu talentowi przyciąga uwagę.

Dzieci mogły także nauczyć się kroków tańca Michaela Jacksona, dzięki wspaniałej grupie młodych tancerzy z zespołu Michael Jackson Wroclaw Danceteam. Po pokazie tanecznym i wspólnych ćwiczeniach z dziećmi, grupa taneczna w swoich barwnych strojach odwiedziła małych pacjentów na oddziałach dziecięcych.

W godzinach popołudniowych, kiedy na chwilkę przestał padać deszcz do akcji wkroczył Pan Roman Szmit ze swoimi fantastycznymi bańkami mydlanymi. Ogromne bańki mydlane wypełniły plac przed szpitalem i na chwile zasłoniły bure chmury. Dzieci z ogromnym zapałem uczyły się robić różnokształtne cuda, radości było co nie miara.

W imieniu Fundacji mam Marzenie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia V Ogólnopolskiego Dnia Marzeń. Marzenie Krystiana mogło być spełniane kolejny raz dzięki:

Prof. Wojciechowi Witkiewiczowi, Pani Renacie Tomczak, dr Ewie Kochańskiej, dr Hannie Pikulskiej- Orłowskiej, dr Renacie Kunzig- Gągała, dr Iwonie Wójcik, dr Grażynie Filipiak- Gałła,lek. Katarzynie Kulpie, lek. Mateuszowi Łuczakowi, lek. Krzysztofowi Kurnolowi, lek. Pawłowi Piotrów, lek. Agacie Nieckula , Renacie Niziałek, Marii Lemańskiej, Barbarze Gralewskiej, Danucie Zubrzyckiej, Jadwidze Sakowskiej, Barbarze Kupczyk; prof. Alicji Chybickiej, Wydziałowi Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Serdeczne podziękowania kierujemy również do: Pani Magdaleny Szklarz i Pizzy Hut, która zadbała by badający nie opadli z sił; Pani Moniki Sidor- Poniatowskiej i MASPEXU Wadowice oraz DAH Społem, które dostarczyły soki dla dzieci; drukarni Format Plus i SIEDEM CZTERY dzięki którym mogliśmy rozpropagować akcję; TVP Wrocław za opiekę medialną i relację z akcji; Radia ESKA za promocję akcji; Klubu Mamuśki za poparcie i promocję.

Dziękujemy wspaniałym artystom: Panu Michałowi Sośniakowi www.iluzja.com; Agacie Skowrońskiej i Bajarzom: Annie Makowskiej –Kowalczyk i Kaziowi Spongo; Romanowi Szmitowi i Fundacji Radość Tworzenia; zespołowi Michael Jackson Wroclaw Danceteam.