Piąty Ogólnopolski Dzień Marzeń w Opolu odbył się na terenie Młodzieżowego Domu Kultury. W trakcie V ODM-u odbyły się konsultacje z lekarzem pod kątem wczesnego wykrywania nowotworów u dzieci. Na najmłodszych czekały atrakcje takie jak malowanie buziek, ogromne bańki mydlane, malowanie marzeń czy możliwość przeistoczenia się w ulubioną postać z bajek dzięki specjalnym strojom. Dodatkowo na Dzień Marzeń przybyli rycerze z Bractwa Sorontar z Głogówka. Wzbudzili oni zachwyt wśród najmłodszych, każdy z chłopców chciał powalczyć z rycerzem, pokonać pirata czy strzelać z łuku do tarczy. Dziewczynki zachwycały się wielkimi bańkami mydlanymi, ale również znalazły się takie, które chciały spróbować swoich sił w strzelaniu czy walce z rycerzami.

Patronat honorowy nad V ODM w Opolu objął Prezydent Miasta Opola Ryszard Zembaczyński. Patronat lokalny objęli: Radio Opole, NTO, Radio Nysa i TVP Opole.

Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały w organizacji V ODM w Opolu, to dzięki Wam było profilaktycznie, magicznie i bajkowo!