IV Ogólnopolski Dzień Marzeń w o/Rzeszów odbył się w sercu miasta- na rzeszowskim rynku i w specjalnie użyczonym na ten dzień pomieszczeniach Hotelu Ambasadorskiego w Rzeszowie. Ten wyjątkowy dla nas dzień dla wolontariuszy dzień rozpoczął się  w piękny, słoneczny dzień 20 maja 2012 roku.  Nasza akcja odbyła się w ramach: „Rzeszowskiego  Święta Transplantacji – czyli Weekendu  Radosnego Dawcy”.

W godzinach od 13.00 do 18.00 bezpłatne badania profilaktyczne dla dzieci pod kątem wykrywania chorób nowotworowych przeprowadzali  pediatrzy ze Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie pod bacznym okiem naszej koordynatorki badań – dr Moniki Lonc. Cieszyło niezwykle duże zainteresowanie badaniami- w ciągu całego dnia przebadano …..dzieci- wolontariusze zachęcali rodziców z dziećmi na głównych ulicach miasta aby przyszli przebadać swoje dzieci.. Wielu rodziców otrzymało cenne rady na temat zdrowia swoich pociech, kilka dzieci otrzymało skierowania do specjalistów. Każde przebadane dziecko otrzymało kartę informacyjną zawierającą wyniki badań. W oczekiwaniu na badanie nasi młodzi przyjaciele mieli możliwość rysowania wraz z wolontariuszami oraz napisaniu na karteczkach swoich marzeń. Wszak każdy z nas ma swoje własne, mniejsze lub większe marzenia. Kartki z tymi marzeniami oczekiwały na efektowny finał naszej akcji.

Na scenie na Rynku Rzeszowskim odbyła sie prezentacja Naszej fundacji oraz idei Dnia Marzeń. Podczas prezentacji wolontariusze opowiedzieli o ostatnio spełnionych marzeniach na terenie Podkarpacia, a także zaprezentowali film nakręcony przez TVP Rzeszów- o spełnieniu marzenia Marceliny, która została Muszkieterką na łańcuckim zamku. Licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta mogli zapoznać się również z ideą naszej Fundacji przy naszym stoisku obok Ratusza. Również w tym miejscu rozdawaliśmy na twarzach dzieci piękne malunki, baloniki fundacyjne, watę cukrową i bańki mydlane dla najmłodszych mieszkańców miasta.

Po 15.00 rozpoczął się  Fashion Day 2012-pokaz mody z udziałem naszych dwóch marzycielek Marceliny, która została Muszkieterką i Klaudii, której największym marzeniem były zakupy ze stylistką i modelką Karoliną Malinowską. Chcieliśmy przez to udowodnić, iż każdy niezależnie od stanu zdrowia może być piękny. A nasze marzycieli nie tylko pięknie wyglądały na scenie, ale równie pięknie walczą z własną chorobą. Dla nich ten dzień był bez wątpienia bardzo szczególny- by po raz pierwszy wystąpić w roli modelek podczas profesjonalnego pokazu mody.

Nasze świętowanie trwało do godziny 19.30. Po tej godzinie nastąpiło podsumowanie badań dzieci, a także podsumowanie innych akcji związanych ze świętem transplantologii. Wypuszczenie balonów z Marzeniami dzieci do Nieba- było ostatnim akcentem przed występem gwiazdy wieczoru. Niech marzenia spełniają się. A hasło tego dnia- „zdrowie naszym wspólnym marzeniem”- niech promieniuje i leci w świat wraz z tymi marzeniami.

Podziękować szczególnie pragniemy za pomoc i życzliwość w organizacji tego dnia:

– dr n. med. Jolancie Starzak- Gwóźdź- ordynatorowi oddziału Hematologii WSS w Rzeszowie, głównej inicjatorce Rzeszowskiego Święta Transplantologii,

-dr Monice Lonc i lekarzom pediatrom – za oddaną pracę i badanie dzieci- stokrotne podziękowania,

– Hotelowi Ambasadorskiemu w Rzeszowie- za użyczenie pomieszczeń i wszelką pomoc,

– Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie- za pomoc w transporcie,

-Wszystkim organizatorom Rzeszowskiego Święta Transplantologii a także wszystkim ludziom dobrej woli, dziennikarzom i wszystkim którzy pomogli w tak pięknym przygotowaniu tego dnia.

Szczególne podziękowania kieruję do każdego z wolontariuszy – to dzięki Wam Dzień Marzeń mógł się urzeczywistnić- dzięki wielkie za wasze wielkie serca, pracę i wszelkie pomysły.